Wyobraźnia!

Wierzymy, że wyobraźnia jest niezwykle ważna w życiu człowieka. Jest siłą tworzącą naszą rzeczywistość. Tylko za pomocą wyobraźni możemy przekroczyć schematy, w które wrzuciło nas życie.

Czytanie książek pomaga rozwijać i ćwiczyć  wyobraźnię. W epoce wszechwładnego oka, gdzie obraz w kinach, telewizorach, komputerach i tabletach nie pozostawia nic niedopowiedzianego nasza wyobraźnia rozleniwia się i ubożeje. Naszą misją jest rozbudzać ją i mimochodem ćwiczyć. Za pomocą efektów dźwiękowych rodem z kina i muzyki tworzącej wyraziste atmosfery chcemy sprawić, że czytanie książek i opowiadanie historii będzie ciekawsze niż oglądanie filmów, bo wyobraźnia stymulowana przez sugestywne dźwięki przeniesie w organiczny, wielopoziomowy i wielowątkowy świat, który wykreowała ona sama.

Własne opowieści

Podkład do czytania może być również wykorzystany jako podkład do opowiadania. Zmieniający się nastrój i odgłosy otoczenia są tutaj jedynymi regułami w prowadzeniu własnej opowieści.

Własne historie do zabawy

Nasze podkłady do czytania mogą też posłużyć jako inspiracja do zabawy np. w zgodzie ze scenariuszem odpowiadającej podkładowi bajki lub dowolnie wymyślonej historii.

Kim jesteśmy

Chcemy siebie nazywać ludźmi wyobraźni, ale nie jesteśmy pewni, czy już mamy prawo siebie tak nazywać. Tak jak nasza wyobraźnia rozwijamy się i niebawem zaprezentujemy kolejne podkłady do nowych historii, a może i zupełnie nowe bajki, a także linie całkowicie nowych produktów pomagających rozwijać wyobraźnię, ułatwiać lub umilać życie codzienne poprzez kontakt z dźwiękiem.

Nikolet i Paweł 🙂